Cena
Bezmaksas
Izpildes termiņš darba dienās
30
Uzzināt vairāk
Saņēmējs
Fiziska persona
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

 

Vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojumu var pieprasīt persona:

  • pret kuru uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, kas saistīts ar vardarbību, vai kriminālprocess par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas saistīts ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu;
  • par kuru valsts vai pašvaldības policijas, sociālā dienesta vai bāriņtiesas rīcībā ir informācija, ka persona izturējusies vardarbīgi vai izteikusi draudus pielietot vardarbību;
  • kura baidās, ka tā varētu izturēties vardarbīgi, vai atzīst, ka ir veikusi vardarbību;
  • kuru vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma saņemšanai nosūtījis Valsts probācijas dienests, norādot vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma sniegšanas veidu (vēlamas individuālas psihologa konsultācijas vai grupu nodarbības), ja Valsts probācijas dienestā nav pieejama analoģiska programma un Valsts probācijas dienesta amatpersona, sazinoties ar vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojuma sniedzēju, ir pārliecinājusies, ka vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojums pieejams iespējami tuvu personas dzīvesvietai.

1. Pakalpojuma pieprasīšana

Persona vai viņas likumiskais pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un iesniedz pašvaldības Sociālajā dienestā iesniegumu vai Sociālais dienests ir saņēmis ziņojumu par personas /ģimenes pamatvajadzību, bērnu aprūpes vai prasmju trūkumu.

Dokumentu var iesniegt klātienē Dobeles novada Sociālajā dienestā, Auces pilsētas Sociālajā dienestā, Tērvetes Sociālajā dienestā  vai pagastos sociālo darbinieku pieņemšanas laikos, elektroniski vai pa pastu. Elektroniski nosūtītiem dokumentiem ir jābūt parakstītiem ar drošu elektronisko parakstu atbilstoši normatīviem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

2. Pakalpojuma saņemšana

Sociālais darbinieks izvērtē vajadzību pēc sociāliem pakalpojumiem un izvērtē sociālo funkcionēšanu, pieprasa datus. Ja ir apgrūtināta sociālā funkcionēšana vai ir nepieciešami sociālie pakalpojumi, sociālais darbinieks iekārtoto klienta lietu, un noslēdz sadarbības līgumu ar personu/ģimeni un piešķir atbilstošus pakalpojumus, kā arī vienojas par risināmām problēmām, lai uzlabotu sociālo funkcionēšanu.

Pakalpojumu finansē no valsts budžeta līdzekļiem