Maršruta galvenās piesaistes vietas ir Auce un Lielauce. Par šo maršrutu var teikt, ka tas būs baudījums pacietīgajiem un fiziski izturīgajiem,
Adrese: Auce un apkārtne
Ceļojuma veids
Ar velosipēdu

Maršruta sākumposms ir ļoti ainavisks, bet fiziski pagrūts, jo smilšainais un grants lauku ceļš, kura kvalitāte ir mainīga, vijas cauri mežiem, laukiem, pāri pauguriem.

Lielauce un Auce maršruta noslēguma posmā ar dabas un kultūrvēstures apskates objektiem jau būs kā saldais ēdiens, ko baudīt pēc aktīva izbrauciena.

  1. Par Ķeveles avotiem jeb Karaļavotiem dēvē deviņus avotus, kas iztek no dziļas gravas. Uzskata, ka ikkatra avota ūdenim piemīt  sava garša un spēja dziedēt kādu kaiti. Teika  stāsta, ka ar avota ūdeni  izdziedināts zviedru karalis Kārlis XII, tāpēc radies šis nosaukums un ūdenim piedēvē dziednieciskas īpašības. Uzpildiet savas ūdens pudeles turpmākam ceļojumam!
  2. Lielauces pils celta 19.gs. sākumā, tā atrodas Lielauces ezera krastā un ir uzskatāma par savdabīgu eklektisma pieminekli. Ap pili izveidots brīvā plānojuma parks ar ainaviskiem stādījumiem, kas tapuši vēl grāfu Mēdemu laikā 19.gs. sākumā. Tas ir arī nozīmīgs dendroloģisks objekts.
  3. Lielauces ezers, ko viscaur ieskauj Vīķu purvs, ir lieliska makšķerēšanas un putnu vērošanas vieta. Ezera krastā atrodas VAS “Latvijas valsts meži” laivu bāze, kurā var iznomāt laivas un pārnakšņot kempinga mājiņās.
  4. Vecauces pils celta pseidogotiskā stilā 1843.-1845. gadā grāfiem Mēdemiem, to ieskauj 13 ha liels parks ar pastaigu takām, svešzemju koku un krūmu stādījumiem un dīķiem. Gida pavadībā var apskatīt pils telpas un iepazīt muižas vēsturi, kā arī uzkāpt 30m augstajā pils tornī, no kura paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni. Pili apsaimnieko mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”.
  5. Auces Amatu mājā darbojas tautas lietišķās mākslas studijas “Auce” audējas, tāpēc šeit var iepazīties ar aušanas procesu. Iespējams pasūtīt dažādus izstrādājumus. Raiņa iela 14, Auce,  +371 28396984
  6. Vecauces evaņģēliski luteriskā baznīca ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Baznīca pirmo reizi uzcelta kā koka būve 1667. gadā, bet pēc zibens spēriena 1729. gadā tā nodega. Mūra baznīca celta 1744. gadā, savukārt 1866. gadā Mēdemu valdīšanas laikā baznīcu paplašināja līdz 500 sēdvietām. Altāris, kancele un sakristejas durvis ir vienots neogotiskā stilā būvēts ansamblis. Dievkalpojumi notiek katru svētdienu plkst.14.00. Akadēmijas iela 1, Vecauce,  +371 25908948