Turpinot tikties ar iedzīvotājiem vētras skartajās teritorijās trešdien, 7. septembrī, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, deputāti un vairāki pašvaldības nozaru speciālisti tikās ar Naudītes pagasta iedzīvotājiem, lai pārrunātu jau paveikto, kas vēl darāms un, kādas sarežģījumi radušies vētras seku likvidēšanas procesā, tai skaitā par Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta plāniem palīdzības nodrošināšanā lauksaimniekiem.
Domes priekšsēdētājs tikšanās sākumā informēja par pašvaldības operatīvo rīcību pēc vētras, kā arī informēja par pašvaldības turpmākajiem soļiem, kas tika veikti, lai nekavējoties varētu sniegt atbalstu iedzīvotājiem. Turpinājumā Sociālā dienesta vadītāja Baiba Lucaua-Makalistere informēja par Sociālajā dienestā pieņemtajiem lēmumiem līdz šim brīdim, aicinot iedzīvotājus nekautrēties rakstīt iesniegumus arī krīzes pabalsta saņemšanai. SIA “Dobeles komunālie pakalpojumi” vadītājs sniedza informāciju par mājsaimniecību skaitu, kam jumti jau pilnībā atjaunoti vai nomainīti, savukārt Ērika Karro, Penkules pagasta pārvaldes vadītāja atgādināja, ka jebkuru jautājumu gadījumā uzreiz jāvēršas pagasta pārvaldē, jo jebkurai problēmsituācijai ir rodams risinājums, ja vien par to tiek runāts.
No Naudītes pagasta iedzīvotājiem pašvaldība līdz 6. septembrim ir saņēmusi 138 iesniegumus logu un jumtu nomaiņai, kā arī 41 iesniegumi krīzes pabalstam. No pagasta ir izvesti teju 17 t būvmateriālu atkritumi un 109 t azbesta šīferis, un iedzīvotājiem tika atgādināts arī par termiņiem, kādi jāņem vērā, lai varētu nodot šīferi un būvgružus, kā arī lai iesniegtu iesniegumus krīzes pabalsta saņemšanai.
Papildus jautājumiem par vētras radīto seku novēršanu, iedzīvotājiem bija vairāki citi jautājumi, kā piemēram, par to, kāpēc Apguldē nedeg ielu apgaismojums un vai nebūtu iespējams Saules ielā, Naudītē, ierīkot apgaismojumu no jauna, jo tur apgaismojums reiz bijis, taču neviens no klātesošajiem neatcerējās, kāpēc tas likvidēts, uz ko atbildes sniedza I.Gorskis un Ē.Karro, vēršot uzmanību, ka līdz šim vēl tiek ievērots elektrības taupības režīms, taču pavisam drīz – rudens/ziemas sezonā – apgaismojuma nodrošināšanas taktika tiks mainīta, lai šo gadalaiku tumšajā periodā apgaismojums uz ielām būtu tādā apjomā, lai, pārvietojoties pa tām, būtu droši.
Sarežģīts jautājums ir par pašvaldības ēkām Lielapguldē, kas vētras laikā arī ir palikušas bez jumta, bet, tā kā šīs ēkas ilggadēji ir tukšas, tā būtu nesaimnieciska pašvaldības rīcība, ja ēkām, kas netiek ilgus gadus izmantotas, tiktu mainīts jumts, kas nebūt nav lēts prieks. Iedzīvotāji piekrita, ka pareizāk būtu ēkas nodot atpakaļ valsts īpašumā, jo atsavināt pašvaldība šīs ēkas nevar līguma nosacījumu dēļ.
Tikšanās noslēgumā domes priekšsēdētājs pēc uzklausītajiem jautājumiem un sniegtajām atbildēm pateicās visiem, kuri aktīvi iesaistījušies un turpina iesaistīties, lai palīdzētu sakopt un atjaunot dabas stihijas postījumus, un biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde iedrošināja turpināt vērsties pēc palīdzības.
Tikšanās noslēdzās uz “pozitīvas nots”, lai arī vētras radītā postaža vēl nav pilnībā novērsta, taču iedzīvotāji atzina, ka šāda tikšanās bija nepieciešama, jo tā ne tikai deva iespēju klātienē uzdot jebkuru jautājumu, bet arī sajust un sniegt viens otram atbalstu.
Informāciju sagatavoja:
Dobeles noada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa