Sporta ziņas
cd

Nedēļas nogalē Baltijas handbola līgā aizvadīta otrā spēļu nedēļa, šoreiz ZRHK “Tenax Dobele” dodoties izbraukumā uz Igauniju. Sestdien smagā cīņā nācās piekāpties sezonas līdervienībai “Viljandi HC” (24:25), bet dienu vēlāk piedzīvots zaudējums “Mistra” komandai (22:24).

Pirmajā spēlē pret “Viljandi HC” 4. minūtē rezultātu atklāja igaunis Hedriks Koks (1:0). “Tenax Dobele” pretiniekam atbildēja vien 10. minūtē, precīzi metot Nilam Kreicbergam (1:1). Pēcāk ar 5:0 izrāvienu “Viljandi HC” panāca piecu vārtu pārsvaru (6:1), taču līdz pārtraukumam dobelnieki iekrāto deficītu samazināja līdz četriem vārtiem (13:9).

42. minūtē Oskars Arājs panāca neizšķirtu, bet Nils Kreicbergs nepilnu minūti vēlāk izveda “Tenax Dobele” komandu vadībā.

54. minūtē Igaunijas vienība atgriezās vadībā ar +3 (23:20). Lai gan dobelniekiem atlikušajā laikā izdevās samazināt iekrāto deficītu līdz minimumam (24:25), viņi nespēja spēles beigās panākt neizšķirtu.

Sešus no astoņiem metieniem šajā spēlē realizēja komandas kapteinis Oskars Arājs. Pa pieciem vārtiem guva Ņikita Pančenko un Nils Kreicbergs, bet trīs vārtus guva Māris Veršakovs.

Viljandi HC – ZRHK Tenax Dobele 25:24 (13:9)

Ar “Viljandi HC” komandu “Tenax Dobele” pēdējo reizi tikās iepriekšējās sezonas pusfinālā, kur tikpat smagā cīņā nācās piekāpties ar -1 (22:23), tādējādi zaudējot iespēju cīnīties Baltijas līgas finālā.

Savukārt svētdien “Tenax Dobele” spēkus pārbaudīja spēlē pret citu Igaunijas vienību - “Mistra”. 11. minūtē pretinieki bija izvirzījušies priekšā par trīs vārtiem (6:3), taču dobelnieki divas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja (6:6), bet 17. minūtē Oskars Arājs izveda komandu vadībā (7:6).

Pēcāk spēles vadību atkal uzņēmās laukuma saimnieki, kuri pirmo puslaiku noslēdza ar 12:10 savā labā.

Otrā puslaika ievadā dobelnieki spēja rezultātu izlīdzināt (15:15) un atgriezties vadībā, šoreiz ar +2 (17:15). Taču 50. minūtē vadības grožu atkal pārņēma pretinieki, atlikušajā laikā Dobeles komandai vairs neļaujot gūt virsroku. Spēles beigās “Tenax Dobele” nācās piekāpties “Mistra” vienībai ar -2 (22:24).

Arī šajā spēlē ar sešu vārtu guvumu astoņos metienos kā rezultatīvākais izcēlās Oskars Arājs. Piecas reizes precīzi meta Ņikita Pančenko un Linards Usāns, bet trīs vārtus guva Antons Šuleiko.

Mistra – ZRHK Tenax Dobele 24:22 (12:10)

Dobelnieki sezonu Baltijas līgā pirms divām nedēļām iesāka Lietuvā ar neizšķirtu spēlē pret “VHC Šviesa” vienību (30:30), bet dienu vēlāk pārspēja “Granitas-Karys” komandu (35:32).

Nākamajā cīņā 10. novembrī “Dobeles Tenax” Rīgā tiksies ar Latvijas vienību “ASK Zemessardze/LSPA”, bet 12. novembrī savā laukumā uzņems Igaunijas un Baltijas čempioni “Polva Serviti”.