Sporta ziņas
handbols

Trešdien Dobelē otro reizi šajā sezonā tikās ZRHK “Tenax Dobele” un “ASK Zemessardze/LSPA” komandas, lai cīnītos par punktiem Latvijas čempionātā un Baltijas līgā. Arī šajā reizē uzvarēja dobelnieki (38:33), iepriekš pretinieku pārspējot ar rezultātu 39:23.

Betsafe vīriešu virslīgas līderu duelī lielāko daļu pirmā puslaika spēles gaitu vadīja “ASK/LSPA”, taču ne vairāk kā trīs vārtu pārākumā. Dobeles komanda pirmo reizi guva virsroku 21. minūtē, pateicoties Ņikitas Pančenko vārtu guvumam (13:12).

Līdz puslaika beigām rīdzinieki vēl paguva panākt neizšķirtu (17:17), taču sekundes pirms pārtraukuma Dobelei minimālo pārsvaru nodrošināja Māris Veršakovs (18:17).

Otro puslaiku rīdzinieki iesāka ar rezultāta izlīdzināšanu (18:18), bet spēles turpinājumā virsroku atkal ņēma dobelnieki. No 44. līdz 46. minūtei Dobeles komandas pārsvars no 25:23 palielinājās līdz 29:23. Vēl divas reizes rīdziniekiem izdevās pietuvoties trīs vārtu deficītā (26:29, 30:27). Spēles beigās “ASK/LSPA” komandai nācās atzīt “Tenax Dobele” pārākumu.

Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts “Tenax Dobele” spēlētājs Māris Veršakovs un “ASK/LSPA” vārtsargs Raitis Puriņš.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar astoņu vārtu guvumu bija Ņikita Pančenko. “ASK/LSPA” komandā deviņas reizes precīzi meta Kristiāns Ingus Jonuška.

ZRHK Tenax Dobele – ASK Zemessardze/LSPA 38:33 (18:17)

ZRHK Tenax Dobele – Ņikita Pančenko 8/10, Kārlis Krūmiņš 5/7, Māris Veršakovs 5/8, Linards Usāns 4/5, Antons Šuleiko 4/7, Kristers Plūme 3/4

ASK Zemessardze/LSPA – Kristiāns Ingus Jonuška 9/14, Arza Brunis Butans 8/8, Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs 6/7, Kristers Rihards Ozols 4/7, Renārs Grebeņņikovs 4/5

Šīs spēles rezultāts ieskaitīts arī Baltijas līgas kopvērtējumā. “Tenax Dobele” septiņās aizvadītajās spēlēs uzvarējusi četras un iekrājusi deviņus punktus, kopvērtējumā pakāpjoties uz 2. vietu, aiz līderes “Viljandi HC”. “ASK/LSPA” pagaidām vēl bez punktiem.

Savukārt Latvijas čempionātā dobelnieki ar 20 punktiem pārliecinoši nostiprinājušies līderpozīcijā, arī šajā sezonā turpinot bez zaudējumiem. Turpretī “ASK/LSPA” sīvi cīnās par otrās vietas saglabāšanu pret Murjāņu sporta ģimnāzijas komandu - abām komandām astoņas uzvaras un 16 punkti.

Sestdien “Tenax Dobele” izbraukumā spēkosies ar “HK Vaiņode” handbolistiem Latvijas čempionāta ietvaros, bet 16. decembrī dosies uz Klaipēdu Baltijas līgas cīņā pret “HC Dragūnas”.