Sporta rezultāti
"Tenax Dobele"

Nedēļas nogalē, 2. un 3. februārī, Tenax Dobele vīriešu handbola komanda Baltijas līgas spēlēs uzņēma Lietuvas komandas VHC Sviesa Viļņa un Granitas /Karys Kauņa.

Pirmajā spēlē pretiniekos bija Viļņas komanda. Izbraukuma spēlē Viļņā dobelnieki zaudēja ar 30:36 (16:17). Arī šajā spēlē sākums piederēja viesiem, 10. minūtē 6:2. Tomēr tenaxsieši sakārtoja spēli un labi palīdzot vārtu sargam Ivaram Lācim, 15.minūtē Egils Politers rezultātu izlīdzināja 6:6. 27. minūtē rezultats vēl bija 12:12, bet puslaika beigas labāk nospēlēja mājinieki, gūstot vairākus vārtus, un puslaiku uzvarot 15:12. Otrajā puslaikā dobelnieki ieguva četrus vārtus savā labā, 35.minūtē 19:15. Viss otrais puslaiks aizgāja ļoti līdzīgā cīņā, kurā tenaxsieši tomēr prata nosargāt savu uzvaru 32:28 (15:12). Šī bija ļoti svarīga uzvara, jo lietuvieši bija grupā tuvākie konkurenti, ieņemot otro vietu.

Vārti: Oskars Arājs - 11(5), Egils Politers - 7, Nikita Pančenko - 4, Ansis Bilkštis, Armands Usāns - 3, Nils-Aivis Miķelsons - 2, Elvijs Lazda, Kristaps Krivmanis -1.

Otrajā dienā pretiniekos bija Kauņas komanda, kura šobrīd Lietuvas čempionātā ieņem līderpozīcijas, bet Baltijas līgā ieņem tikai piekto vietu. Izbraukuma spēlē Kauņā, dobelnieki esot vadībā ar septiņiem vārtiem, tomēr nespēja nosargāt uzvaru, spēlējot neizšķirti 27:27(17:13).

Spēles sākumā vadību pārņēma tenaxsieši, 10. minūtē 5:0. Tomēr lietuvieši spēli izlīdzināja, kaut gan puslaiku zaudēja 11:16 par labu dobelniekiem. Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un lietuvieši, izmantojot dobelnieku kļūdas aizsardzībā, kā arī daudzās tehniskās kļūdas piespēlēs un bumbas ķeršanā panāca jau 25:26. Tenaxsiešiem problēmas radīja arī Oskara Arāja pirmajā puslaikā iegūtās muguras sāpes, kas neļāva viņam piedalīties spēlē. Spēles beigu daļa pagāja ļoti saspringtā gaisotnē. Lietuvieši 28. minūtē panāca neizšķirtu 28:28. Tad abām komandām bija kļūdas uzbrukumos, bet spēles pēdējās sekundēs noteikumus rupji pārkāpa lietuviešu spēlētājs, neļaujot izdarīt uzbrukumu dobelniekiem, saņēma diskvalifikāciju un tiesneši nozīmēja septiņu metru soda metienu uz lietuviešu vārtiem. Spēles laiks vēl bija trīs sekundes. Nikita Pančenko izdarīja metienu, kura laikā atskanēja spēles beigu signāls un kaut gan lietuviešu vārtu sargs bumbu atsita, tiesneši uzskatīja, ka līdz ar beigu signālu tā nebija nonākusi līdz vārtu sargam, nozīmējot atkārtotu soda metienu. Otro metienu Nikita Pančenko realizēja, izcīnot smagu un ļoti svarīgu uzvaru 29:28 (16:15).

Vārti: Nikita Pančenko - 7(6), Nils - Aivis Miķelsons - 5, Kristaps Krivmanis, Egils Politers - 4, Armands Usāns - 3, Elvijs Lazda, Renats Hovratovičs, Andis Ērmanis - 2, Ansis Bilkštis - 2(2), Oskars Arājs -1.

Vēl spēlēja Aleksandrs Krastiņš, Vladislavs Fots. Vārtos Ivars Lācis un Uldis Jansons.

Pēdējā un ļoti izšķirošā spēle Baltijas līgas grupā būs 23. februārī plkst. 17,00 Dobeles Sporta hallē, spēlēs Tenax Dobele - Celtnieks Rīga.

Šo piektdien, 8.februārī plkst. 19:30 Latvijas virslīgas spēle Rīgā, RTDP zālē. Spēlē Celtnieks Rīga - Tenax Dobele.