Sporta rezultāti
Cēsu kauss 2019

No 18.-20. janvārim Cēsīs notika starptautisks basketbola turnīrs, kas kopā pulcēja 52 komandas no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Igaunijas, Anglijas, Īrijas un Itālijas. Sacensības notika 3 sieviešu (30+; 40+; 50+) un 3 vīriešu (30+; 40+; 50+) vecuma grupās.

Dobeles komanda startēja 30+ vecuma grupā, kur piedalījās 7 komandas. Šoreiz apakšgrupa mums bija iedalīta ļoti stipra – Avantis (Latvija), VIRVYTES SLENIS (Lietuva) un Northern Legion ( Krievija).

Pirmā spēle pret Latvijas favorītēm Avantis komandu noritēja samēra mierīga gaisotnē, jau sākuma paredzot spēles iznākumu, jo mūsu komandā nav tik profesionālu spēlētāju. Ar rezultātu 15:27 uzvarēja Avantis. Mūsu komanda rezultatīvāka spēlētāja ar 8 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu) bija Zane Ržiščeva.

Otrā spēle pret Krievijas ļoti stipro komandu Northern Legion arī bija neuzvarama. Spēles beidzās ar rezultātu 20:49 pretinieču labā. Šajā spēlē labākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 5 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Trešā spēle bija viscerīgākā, jo pretinieces bija lietuvietes, kas nebija tik profesionāla komanda. Spēle no sākuma gan ritēja punkts punktā, puslaikam noslēdzoties 10:8 mūsu komandas labā. Otrajā puslaikā vadību pārņēma mūsu komanda ar precīziem 2-trīspunktu metieniem un tika svinēta uzvara ar rezultātu 28:12. Rezultatīvāka spēlētāja bija Zane Ržiščeva ar 13 punktiem (t.sk. 2-trīspunktu metieniem).

Tas nozīmēja, ka nākamajā dienā būs spēle par 5.vietu ar Ķekavu. Tā bija ļoti saspringta spēle un noritēja punkts punktā. Spēlētājas abās komandās sapelnīja daudz piezīmes un bija jāizpilda soda metieni. Kad rezultāts jau bija cerīgs, esot 6 punkti plusā, tas tomēr pakāpeniski saruka. Pēdējās spēles minūtēs pretinieces izpildīja divas reizes soda metienus, kas arī izšķīra spēles beigu rezultātu. Ar 19:17 tika piedzīvots smags zaudējums un līdz ar to iegūta 6.vieta turnīrā. Veiksmīgākā spēlētāja bija Ieva Jordane-Liflande ar 9 punktiem (t.sk.1-trīspunktu metienu).

Komandā spēlēja - Zane Ržiščeva, Ieva Zavinska, Inese Jurevica, Ieva Jordane-Liflande, Iveta Epnere, Ērika Vēdzele-Liepa, Judīte Šneidere, Ilze Upeniece, Līga Kokarēviča.