Kultūras ziņas
18. novembris - Auce

Ne tikai “Gaismas vārdi Latvijai” Dobelē mūsu novada aizskāra patriotisma stīgas, bet arī daudzi sirsnīgi pasākumi veltīti vietējiem iedzīvotājiem, kas Latvijas Valsts svētku periodā notika Dobeles novada  citās vietās.

“Viņi kopā iedeva kolosālāko patriotisma devu visam 106. dzīves gadam,” pēc svētkiem veltītā koncerta Īles tautas namā sociālajos tīklos savu prieku pauda tā vadītāja Sintija Liekniņa. Īlē 20. novembrī svētkiem par godu uzstājās aktieris Jēkabs Reinis, VA “Spārni”, kā arī Īles “Spridzeklīši”, tāpat tika baudīta svētku kūka . Savukārt 17.novembrī Latvijas Valsts svētku koncerts notika Auces pilsētas kultūras namā. Aucē Valsts svētku koncerti allaž bijuši cieņā, uz tiem pulcējas gana kupls apmeklētāju pulks. Šoreiz Auces pilsētas kultūras namā Valsts svētku koncertu varēja baudīt 17. novembra vakarā, tajā uzstājās soliste Aleksandra Špicberga, saksofonists Roberts Martini, džeza ērģelnieks un pianists Atis Andersons un bundzinieks Reinis Zariņš. Pirms koncerta svētku viesus uzrunāja Auces pilsētas pārvaldes vadītājs G.Šēfers, aicinot klātesošos novērtēt to, kas mums dots, cienot tautai visdārgāko – brīvību. Aleksandras Špicbergas spēcīgā, ar īpašu garīgu spēku piepildītā balss, koncerta apmeklētājus ieveda labi zināmu latviešu sirdīm tik tuvu dziesmu, tai skaitā I.Kalniņa un tautasdziesmu muzikāli spēcinošajā pasaulē. Koncerta noslēgumā visi klātesošie, pieceļoties kājās, vienojās kopīgā dziedājumā “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”.   

18. novembris - Auce
18. novembris - Auce
18. novembris - Auce
18. novembris - Auce

Vītiņu tautas nama mazā, bet mājīgā zāle arī šoreiz bija skatītāju pārpilna, un kā nu ne – Vītiņos tautiskās dejas dejo vairākās paaudzēs, uz turieni brauc dejotāji gan no Auces, gan kaimiņu pagastiem. Paši mazākie ir 3-4 gadus jauni dejotāji un 6-gadnieki bērnu deju kolektīvā “Virpulēni” Initas Pumpures vadībā, nākamie - jau skolas vecuma bērni 3.- 6.klases skolēni, kuri dejo “Virpulītī”, savukārt 6. -9.klases klases jaunieši apvienojušies tautas deju kolektīvā “Virpulis” Baibas Meieres vadībā. Ar nerimstošu prieka dzirksti klātesošos priecēja arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “Robežnieki” Māras Krūmiņas vadībā. Koncerta noslēgumā ikviens no skatītājiem devās mājup pacilātā un īpaši mundrā noskaņojumā, atzīstot, ka latviešu tautas dejās ir spēks.

Vītiņu Tautas nams
Vītiņu Tautas nams

Tāpat Valsts svētku koncerts notika Ukru tautas namā, 18. novembrī. Tur ar mūziku priecēja Fēlikss Ķiģelis un Andris Akermanis. Svinēt svētkus pulcējās arī Jaunbērzē, kur norisinājās pasākums “Latvijas atspulgi” ar sava pagasta cilvēku godināšanu, konkursa “Mana kūka Latvijai” uzvarētāju apbalvošanu, svētku koncertu un balli. Vēl arī Tērvetes kultūras namā tika godināti Tērvetes, Augstkalnes un Bukaišu pagasta Zelta cilvēki, izbaudīts Tērvetes kultūras nama amatierkolektīvu un talantīgo tērvetnieku – Lauras Pļenkovas un Viljama Upenieka koncerts un arī ēsta svētku torte.

Tērvete

Naudītē 19.novembra vakarā stāsta "Es zīmēju Latviju četros gadalaikos" ceļojumā ikvienu veda dziedātāja, režisore koncertprogrammas scenārija autore Santa Sāre, pianists Ģirts Ripa un perkusionists Mārcis Kalniņš. Koncertprogrammā tika  apvienotas dažādu autoru skaistākās Latviešu dziesmas, kuras papildinās dabas tēlojumi četros gadalaikos.

Naudīte

Koncerta sākumā svētku uzrunu teica pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Karro, sveicot ikvienu Latvijas Valsts dzimšanas dienā. 

Kaķenieku Tautas nams 17. novembrī aizvadīja koncertu par godu Latvijas 105. dzimšanas dienai. Latviju sveica Kaķenieku Tautas nama Bērnu vokālais ansamblis "Susuriņi" "Mini Susuriņi", senioru vokālais ansamblis "Zelta Ābele" un Annenieku pirmsskolas izglītības iestādes "Riekstiņš" vecāko grupiņu pārstāvji (piecgadnieki un sešgadneki. Koncerta noslēgumā, visi bija aicināti ārpus TN telpām, ar svecītēm papildināt izvietoto - LATVIJA-105.

Kaķenieku tautas nams
Kaķenieku tautas nams

Bēnē, apliecinot savu piederību vietai, kur dzīvojam, "izstaigājām vēstures līkločus",   pagasta radošie kolektīvi no pamatskolas, PII "Rūķīši", Mūzikas un mākslas skolas, tautas nama priecēja ar dejām, dziesmām, skaņdarbiem, izstādēm...Tika izrādīts pat fragments no Māras Hornas grāmatas "Bēnes muiža" un izveidota Laimas zīme Latvijai. Noslēgumā būvējām tiltus "no sirds uz sirdi"...ko skaisti izdziedāja Anitas Dūmas audzēknes no Auces...arī Bēnes vēsturiskais akmens tilts ved pār Auces upīti...Noslēgumā visi kārtīgi izdancojās Svētku ballē!

 

 

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldība