Šā gada 24.oktobrī Latvijas zaļu ražotājs “Olpha” jau otro reizi pēc kārtas plaši atvērs savas durvis dabaszinību priekšmetu skolotājiem. Pasākuma mērķis ir sniegt skolotājiem ikdienā noderīgas zināšanas, ko pēcāk viņi var izmantot savās mācību stundās, kā arī parādīt, kā ķīmija darbojas praksē vienā no Latvijā spēcīgākajām un tradīcijām bagātākajām ražošanas nozarēm – zāļu ražošanā un farmācijā.
Interesenti ir aicināti pieteikties dalībai Dabaszinību skolotāju dienai no 30. septembra līdz 14. oktobrim. Pasākumā skolotājiem no visas Latvijas būs iespēja dzirdēt atzītu nozares ekspertu lekcijas, piedalīties “Olpha” un “Centrālā laboratorija” stipendiju pasniegšanā četriem jaunajiem ķīmijas un bioloģijas skolotājiem, kā arī doties ekskursijā uz uzņēmuma ražotni un laboratorijām.
Dabaszinību skolotāju dienā ar prezentāciju par kognitīvajiem traucējumiem, kas ietekmē arī bērnu izziņas un mācīšanas spējas, uzstāsies neiroloģe Madara Kalniņa. Pētījumi liecina, ka dažādi mācīšanās traucējumi sastopami līdz pat 15% Latvijas skolēnu.[1] Skolotājiem tas nozīmē papildu izaicinājumus, jo ir jāmeklē arvien jauni veidi, kā panākt, lai visi klases bērni vienlīdz labi uztver un saprot stundās stāstīto un rādīto. Savukārt lielāka izpratne par kognitīvajiem traucējumiem un to ārstēšanas procesu ļauj skolotājiem izmantot efektīvākas mācību metodes, piemēram, diferencētu pieeju vai alternatīvus mācību materiālus, lai veicinātu skolēnu attīstību.
Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošā pētniece Brigita Dejus skolotājiem centīsies sniegt atbildi uz it kā vienkāršu, bet tajā pašā laikā sarežģītu jautājumu “Kas ir kopīgs sīpolam, sēnēm un ūdenim?”. Jaunā zinātniece ir unikāla ar to, ka ieguvusi divus doktora grādus vienā gadā, un viņa ir gatava iedvesmot skolotājus un dalīties padomos, kā izvirzīt un īstenot ambiciozus mērķus.
Ar interesanto un aizraujošo zāļu izstrādes un pētniecības procesu plašāk pastāstīs “Olpha” Pētniecības un attīstības departamenta vadītājs Igors Pisarevs. Kā darbojas mākslīgais kuņģis un kāda ir garākā zāļu formula – šie ir divi, bet nebūt nedz vienīgie jautājumi, ar kuriem skolotājus no farmācijas nozares praktiskās puses iepazīstinās “Olpha” Pētniecības un attīstības departamenta vadītājs. Dalība Dabaszinību skolotāju dienā ir bez maksas un tajā aicināti piedalīties skolotāji no visas Latvijas. Nokļūšanai no Rīgas uz Olaini un atpakaļ tiks nodrošināts bezmaksas transports. Pasākums ir paredzēts no pulksten 11.00 līdz pulksten 14.00.
Skolotāju dienai var pieteikties, aizpildot anketu: https://ej.uz/olpha_skolotāju_diena . Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti ir aicināti pieteikties tam laikus!
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar pasākuma koordinatori, “Olpha” ārējās komunikācijas projektu vadītāju Līgu Kleinu (liga.kleina@olpha.eu, +371 29691406).
Par “Olpha”
“Olpha” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs ar 50 gadu pieredzi medikamentu un ķīmisko farmaceitisko produktu ražošanā. Uzņēmuma produktu klāsts nepārtraukti attīstās un paplašinās, šobrīd tajā ir 60 gatavās zāļu formas, 25 aktīvās farmaceitiskās vielas un vairāk nekā 20 starpproduktu. Galvenās terapeitiskās grupas ietver neiroloģiju, kardioloģiju, antibakteriālo terapiju, onkoloģiju, uroloģiju, kā arī medikamentus pret alerģiju un diabēta ārstēšanai. “Olpha” produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 60 valstīm un tai ir meitasuzņēmumi Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā.
Papildu informācija:
Daiga Buča
„Olpha” sabiedrisko attiecību vadītāja
e-pasts: Daiga.Buca@olpha.eu
tālrunis: +371 26 588 71