Izglītības ziņas
projekts

16. janvārī Dobelē, Brīvības ielā 15, Lielajā zālē notika Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas Kvalifikācijas darba projekta 2024 IV kursa audzēkņu diplomdarba aizstāvēšana, kas vistiešākajā veidā ir saistīta ar Auces Romas katoļu baznīcu.

Jauniešu diplomdarba aizstāvēšanu uzklausīja ne tikai pedagogi, kas kopā ar audzēkņiem pie projekta bija strādājuši, bet arī vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija kokapstrādes un metālapstrādes speciālisti, pārstāvji no Valsts kultūrkapitāla fonda. Notikumu kuplināja arī  Ojārs Spārītis, latviešu mākslas zinātnieks, augstskolas pasniedzējs, šobrīd Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, kā arī Auces Romas katoļu baznīcas mācītājs Uldis Cēsnieks.

Goda viesu kārtā piedalīties bija aicināts Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, viņa vietnieki Guntis Safranovičs un Edgars Laimiņš, kā arī Būvvaldes vadītājs Jānis Kukša, jo diplomdarbs vistiešākajā veidā saistīts ar Dobeles novadu.

Kāpēc diplomdarbs aizstāvēts Dobelē?

Viss sācies ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma mācībspēku un skolēnu ieguldīto darbu Īles baznīcas atjaunošanā. Vērojot tajā jaunos solus, kroņlukturus, altāri un jaunradīto Jēzus skulptūru, skolas pedagogi tika uzrunāti, vai jaunieši varētu palīdzēt atjaunot arī Auces Romas katoļu baznīcas solus. Savukārt jauniešu interese, tuvojoties diplomdarba satura izvēlei, kļuva vēl plašāka – no Auces Romas katoļu baznīcas pārbūves līdz pilnīgai baznīcas iekštelpu aprīkojuma izveidei un uzstādīšanai, visam, kas nepieciešams Svētās Terēzes no Bērna Jēzus draudzes funkciju veikšanai.

Ar savu pieredzes stāstu, par Īles baznīcas atjaunošanas gaitu, tikšanās laikā dalījās arī jauniešu kora “Balsis”, tā mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis.

Jauniešus uzrunāja arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, kas izteica prieku par jauniešu aizrautību ar kokapstrādi un metālapstrādi, par viņu ieinteresētību un vēlmi ar savu darbu sniegt atbalstu sabiedrībai. Vienlaikus no Domes priekšsēdētāja izskanēja arī pateicība par skolas mācībspēku un jauniešu jau paredzamo darba rezultātu, kas varētu būt kā viena no skaistajām dāvanām Aucei 100 gadu jubilejā.

Diplomdarba aizstāvēšanas noslēgumā izskanēja fakts, ka pārbūvētās Auces Romas katoļu baznīcas atklāšanu jaunieši kopā ar mācībspēkiem plāno 2024. gada 28. jūnijā.

projekts

Rīgas Mākslas un mēdiju tehnikums ir vienīgā skola ziemeļvalstu reģionā, kas koka un metālmākslas nodaļas ietvaros piedāvā šādu ekskluzīvu nozares prasmju apmācību kopumu, kas koka un metālmākslas nodaļas specialitātes audzēkņiem nodrošina izcilus rezultātus dažādos pasaules un Eiropas profesionālās meistarības konkursos.

 

 

Informāciju sagatavoja: Sabiedrisko attiecību nodaļa