Š.g. 28. augustā Dobeles novada izglītības iestāžu vadītāji, vietnieki, mācību jomu koordinatori un pedagogi bija pulcējušies Dobeles pilsētas Kultūras namā, lai uzklausītu viedokļus, iedvesmotos un gūtu motivāciju jaunajam darba cēlienam, uzsākot 2023./2024. mācību gadu.
Sākotnēji visus klātesošos uzrunāja Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Didrihsone, vēlot jaunajā mācību gadā iedvesmu, prieku un gudrību, spēju būt gataviem jauniem izaicinājumiem un noticēt, ka brīnums slēpjas mūsos pašos, katrā skolēnā un katrā pedagogā.
Pirms jaunā mācību gada pašvaldības pedagogu saimi sveica arī Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, ikvienam vēlot gudrībā un aizrautībā radošu jauno darba cēlienu un savā profesionalitātē turpināt ceļu pretī katra paša un mūsu kopīgajai izaugsmei. Savā uzrunā Domes priekšsēdētājs akcentēja arī pašvaldības pēdējā laika daudzkārtējās sarunas un viedokļu apmaiņas ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, lai pārliecinātu, ka mūsu pašvaldībā skolu tīkls ir optimāli sakārtots un tajā tuvākajā laikā reorganizācijas nepieciešamību nesaskata. Šai sakarā Domes priekšsēdētājs izteica aicinājumu katrai izglītības iestādei un visai izglītības jomai pašvaldībā uzņemties atbildību un strādāt tā, lai piedāvātu ne tikai kvalitatīvu mācību saturu, bet arī atbilstošu izglītības kvalitāti, kas attaisnotu viedokli par skolu tīkla sakārtotību.
Viennozīmīgi katra jauna darba cēliena sākumā ir jauni mērķi un jaunas apņemšanās, arī neliela nopūta, kam nepieciešama optimisma deva, motivācija un iedrošinājums.
Par to šī mācību gada atklāšanas konferencē bija parūpējusies Dobeles novada Izglītības pārvalde.
Kā sadarbības partneri ar izstrādātiem atbalsta piedāvājumiem skolu kolektīvus uzrunāja PIUAC vadītāja Monta Mantrova. Par nopietniem izglītības iestāžu attīstības jautājumiem vieglā valodā un motivējošā sarunā “Skola kā mācīšanās organizācija” ikvienu uz pārdomām aicināja “Radošuma pils” vadītāja un lektore, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Inese Zlaugotne un “Iespējamās misijas” programmas “Misija: pirmsskola” vadītāja, pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” vadītāja Dina Jaunzeme.
Kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes pētnieci un skolotāju, lektori Eviju Mirķi tika meklētas atbildes uz jautājumiem sarunā un eksperimentos “Mākslīgais intelekts. Kā skolotājam ar to sadraudzēties?”, savukārt Mārtiņš Daugulis, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, skolotājs, improvizācijas teātra aktieris, pēc izglītības politologs un sociālais antropologs, lekcijā “Iedvesma līdzcilvēkos: sociālantropoloģisks ieskats cilvēces vēsturē entuziasma meklējumos” ikvienu spēja iedvesmot un motivēt nepieciešamībai katram pašam sevī atrast entuziasmu un pozitīvu dzīves redzējumu.
Šo ideju darba dienas izskaņā mūzikas skaņās ievija bijusī dobelniece, tagad liepājniece, mūzikas pedagogs Zanda Štrausa un mūziķis Roberts Dinters no Liepājas.
Lai ikviens pedagogs 2023./2024. mācību gadā nonāk līdz atziņai:
“Jauns brīnums parādījās
No manis paša;
Jauns brīnums – viņam
Bija mana dvaša.”
/Imants Ziedonis/
Sadarbībā ar Izglītības pārvaldi informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību nodaļa