Pašvaldības ziņas
zpr

Labākā gatavība dažādām neparedzētām situācijām un to veiksmīgiem risinājumiem, ir regulāra praktiska zināšanu un prasmju pilnveide. Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību speciālistiem 2 klātienes grupās bija iespēja apgūt krīzes vadības pamatprincipus (27. septembrī Jelgavā un 4. oktobrī Jēkabpilī) apmācībās “Pašvaldības iestāžu gatavība krīzes situācijām”.

Apmācības notika Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformas un investīciju virziena “Reģionālā politika” 3.1.1.2. reformas “Administratīvi teritoriālā reforma” investīcijas 3.1.1.2.i. “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” projekta Nr.3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001 “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” ietvaros, un to mērķis bija stiprināt pašvaldības iestāžu kapacitāti krīzes vadības jautājumos, pilnveidot zināšanas un prasmes risku novērtēšanā, analīzē, draudu mazināšanai un preventīvo pasākumu plānošanā.

Apmācības notika trīs daļās – pirmajā pašvaldību speciālistiem tika piedāvāta reālai dzīves situācijai pietuvinātas ārkārtējās situācijas izspēle, kurā bija nepieciešams pieņemt lēmumus, diskutēt par risinājumiem un iespējām, izmantojot līdzšinējo pieredzi un redzējumu. Darbs notika grupās, dalībniekiem bija iespēja diskutēt un pieņemt lēmumus, analizējot pieņemtos lēmumus gan ar pasniedzēju, gan citām grupām. Otrajā daļā pasniedzējs Ojārs Stūre iepazīstināja ar aktuālāko atziņu izklāstu ārkārtējo situāciju vadībā un komunikācijā, piedāvājot reālās dzīves piemērus un iespēju salīdzināt dažādas rīcības 

un sekas krīžu novēršanā. Trešajā daļā dalībniekiem tika piedāvāta vēl viena reālai dzīvei pietuvināta ārkārtas situācija, kur lēmumu pieņemšanā varēja izmantot iepriekš iegūtās zināšanas un redzējumu, atkārtoti diskutējot savā starpā un analizējot pieņemto lēmumu sekas.

Pēc pasākuma norises dalībnieki atzina, ka krīzes risku izvērtēšanā ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas, kas ietver arī praktisko pieredzi. Vērtīgi ir mācīties vienai pašvaldībai no otras, krīzes situācijas izspēlējot kopīgi. Lai gan katrai pašvaldībai ir izstrādāts CA plāns, daudzi dalībnieki atzina, ka pietrūkst tieši praktisko mācību plānā ietverto vajadzību izspēlei un resursu plānošanā.

 

zpr

 

Apmācības realizētas projektā “Nr. 3.1.1.2.i.0/1/22/I/VARAM/001, “Pašvaldību kapacitātes stiprināšana to darbības efektivitātes un kvalitātes uzlabošanai” un tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) programmas ietvaros. Projekta finansējums: 3 025 000.00 EUR, tai skaitā Atveseļošanas fonda finansējums 2 500 000.00 EUR apmērā un valsts budžeta līdzekļi 525 000.00 EUR. Projekta īstenošanas laiks - 13.06.2023. – 30.06.2026. Ar projekta aprakstu iespējams iepazīties: https://ej.uz/PKSprojekts

 

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Zemgales plānošanas reģions un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.