Sporta rezultāti
 maksibasketbola čempionāts

2021./2022. Gada sezonas maksibasketbola čempionāts sākās jau pagājušā gada nogalē. Dobeles novadu pārstāv šogad divas sieviešu basketbola komandas – divās vecuma grupās 30+ un 50+.

Vecuma grupā 30 + piedalās 4 komandas – Dobele, Cēsis vieno, Rīga MIX un BK Augšdaugavas novads, kuras sacenšas 2 spēļu apļos. Vecuma grupā 50 + ir pieteikta viena komanda t.i. no Dobeles, līdz ar to grupa ir apvienota ar vecuma grupu 45+, kur sacenšas vēl Cēsis 45 un Rīgas satiksme 45. Sacensības notiek 4 spēļu apļos.

21. novembrī tika izspēlēta pirmā izbraukuma spēle Cēsis 45 pret Dobele 50. Līdzvērtīgā cīņā dobelnieces tomēr piekāpās cēsiniecēm ar rezultātu 37:34. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Judīte Šneidere ar 10 punktiem, Linda Rimgaile un Dace Ribiņa katra ar 8 punktiem.

5. decembrī atbildes spēlē Dobelē viesojās Cēsis 45. Diemžēl ar šoreiz bija jāatzīst pretinieču pārākums ar rezultātu 31:24. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 10 punktiem un Kristīne Krūmiņa ar 8 punktiem.

30. janvārī vēlreiz Dobelē tikās abas komandas. Arī šoreiz dobelniecēm neizdevās atspēlēties par iepriekšējiem zaudējumiem un spēle noslēdzās ar rezultātu 30:36 viešņu labā. Rezultatīvākās spēlētājas Dobeles komandā bija Linda Skuja ar 7 punktiem, Lindai Rimgailei un Baibai Lullei katrai pa 6 punktiem.

13. februārī Dobeles sporta hallē notika spēle ar Rīgas satiksme 45+, kur pamatā spēlēja bijušās Latvijas izlases spēlētājas. No pašā sākuma rīdzinieces uzspieda savu ātro un rezultatīvo spēli, pamazām kāpinot rezultātu. Dobelniecēm bija cītīgi jāstrādā aizsardzībā, lai nepieļautu 3-punktu metienus un nezaudētu cīņā zem groza, bet ne vienmēr tas izdevās. Pirmais spēles puslaiks noslēdzās ar rezultātu 17:44 rīdzinieču labā.

Otrajā puslaikā spēles gaita un rezultāts bija diezgan līdzvērtīgs, sasniedzot rezultātu 34:44 viešņu labā. Kopumā ar spēli meitenes bija apmierinātas, jo gan gadu starpība, gan pretinieču meistarība metienu precizitātē bija ievērojama, lai fiziski varētu turēt līdzi jaunākām un prasmīgākām spēlētājām. Spēle noslēdzās ar rezultātu 51:88.

Rezultatīvākās spēlētājas bija Ilze Lejniece - 10 gūti punkti, Linda Skuja - 9 gūti punkti, Judītei Šneiderei un Lindai Rimgailei katrai pa 8 gūtiem punktiem.

5. decembrī pirmo spēli aizvadīja arī Dobele 30+ komanda sacenšoties ar Cēsis vieno komandu. Jau no paša sākuma spēle norisinājās ātrā tempā, ar pretinieču lielāku precizitāti iemetot bumbu grozā. Stabilitāte iemesto punktu skaitā bija Dobeles komandai, jo 3 ceturtdaļās no 4 tika iemesti 13 punkti. Rezultāts pa puslaikiem 26: 32 un 21:36, īpaši neveicās 4. ceturtdaļā, kad pretinieces ieguva 11 punktu pārsvaru. Spēles gala rezultāts 47:68 Cēsu komandas labā. Rezultatīvākās spēlētājas bija Ieva Zavinska ar 13 gūtiem punktiem un Sanda Balode ar 12 gūtiem punktiem.