Sporta ziņas
Marvan

Aizvadītās nedēļas nogalē Apguldē un Kroņaucē vairāk nekā 400 sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Beļģijas piedalījās tradicionālajā “Dobeles kausā”, kas ievadīja arī Latvijas un Baltijas kausa sezonu. Ja elites un junioru grupās uzvaras guva kaimiņvalstu sportisti, tad jauniešu un zēnu grupās labākie bija mūsu valsts sportisti.

“Dobeles kauss” laika gaitā kļuvušas par kupli apmeklētu Baltijas valstu pavasara klasiku. Vairāk nekā 400 sportisti sacentās individuālajā un grupas braucienā. Sacensību trases bija tradicionālas. Ļoti liels faktors gan bija spēcīgajam vējam, kas brāzmās sniedzās pie 20 metriem sekundē. Sacensības Daiņa Rituma vadībā rīkoja RSK “Tandēms” ar vietējās pašvaldības un sporta skolas atbalstu.

Individuālajā braucienā, pūšot spēcīgam vējam, sportisti visas dienas garumā sacentās 5 un 10,4 kilometru garajā distancē. Pirmo reizi sacensības tika rīkotas arī U10 vecuma grupas sportistiem.

Dienas absolūti labāko laiku sasniedza Igaunijas izlases juniors Henrī Arjus, kurš distancē pavadīja 13 minūtes un 22 sekundes. Viņš par 3,4 sekundēm apsteidza Pasaules čempionu Masters 50 – 54 grupā, “Goldingen Cycling team” braucēju Ģirtu Vēveru. Ģirtam pārliecinoša uzvaru M4 konkurencē. Tikmēr TOP3 noslēdza vēl viens Igaunijas junioru izlases braucējs Riko Tammepuu (+00:00:06). Labāko trijnieku junioros noslēdza “MSĢ/ VeloLifesyle Smiltenes BJSS” pārstāvis Olivers Jēkabs Skrapcis, kuru no Arjus šķīra 17 sekundes.

Elites/ U23 grupā nepārspēts palika beļģis no Lietuvas UCI kontinentālās komandas “Energus” Remī De Meijs (13:32). Viņš par 9 sekundēm apsteidza savu vienības biedru Rokas Kmieliauskas un par 15 sekundēm “Voltas Tartu 2024” pārstāvi Jomantas Venckus.

Jauniešu grupā starp Baltijas vadošajiem braucējiem dominēja Jāņa Veides trenētie “MSĢ/ RRS” sportisti. Ļoti pārliecinoši uzvarēja Georgs Tjumins, kurš distancē pavadīja 14 minūtes un 13 sekundes. Komandas biedrs Helvijs Kancers izcīnīja otro vietu (+00:00:26), bet TOP3 noslēdza vēl viens Veides audzēknis Marks Jākobsons (+00:00:35). Pokeru “MSĢ/ RRS” nodrošināja Arvīds Logins, kuram ceturtā vieta.

Zēnu U14 grupā TOP3 iekļuva divi Latvijas braucēji. Uzvarēja “VeloLifestyle/ Smiltenes BJSS” pārstāvis Roberts Judins (16:16), bet TOP3 noslēdza augumā raženais kuldīdznieks Lūkass Stiņiks (+00:00:21). Pa vidu starp abiem lietuvietis Hubertas Zaleskis (+00:00:14). U12grupā “Salaspils/ Zīriņi” pārstāvis Ralfs Kaļveršs guva otro, bet dobelnieks Rodrigo Fecers trešo vietu.

Šajā grupā meitenēm uzvarēja Katrīna Hansone, kura par nieka 1 sekundi apsteidza komandas biedreni Šarloti Kļumelu. Trijnieku noslēdza Jevgēņija Golubecka. U10 grupās tikmēr nepārspēti palika – Roberts Plūme no Smiltenes un Arina Dvila Dmitrijeva no Rīgas. Vēl jāatzīmē Madaras Ābomas un Lauras Belohvoščikas otrā, kā arī trešā vieta dāmu konkurencē.

Grupas brauciens, kas risinājās svētdien, pagāja ļoti spēcīgā vējā. Brīžiem arī spēcīgi lija, padarot sacensības par īstām “izdzīvošanas” sacīkstēm. Junioru, Elites, U23 un Amatieru klašu sportisti mērojās spēkiem 80 kilometru garajā distancē.

Vēja iespaidā jau pēc pirmā apļa vairāk nekā 100 braucēju lielais peletons bija sadalījies daudzās mazākās grupās. Kā jau varēja gaidīt toni noteica Lietuvas komandas “Energus” braucēji, kurus grupas braucienā pārstāvēja 11 riteņbraucēji. Otrajā aplī pieci šīs vienības braucēji un Igaunijas izlases juniors Olivers Matiks spēja atrauties no sekotājiem. Distances otrajā pusē lietuvieši tika vaļā arī no Matika. Intriga izrādījās maza. “Energus” droši kontrolēja notikumus un finišā iebrauca visi kopā, sadalot 1. – 5. vietu. Uzvaru izcīnīja Gustas Raugala, trasē pavadot 1 stundu 58 minūtes un 46 sekundes.

No Latvijas braucējiem visaugstāk ierindojās “ZZK AP Print” komandas RRS braucējs Kārlis Valters Grundulis, kuram septītā vieta. Finiša spurtā viņš pārspēja spēcīgos igauņu juniorus – Ronu Roonī un Riko Tammepuu (+00:04:02 aiz uzvarētāja). Labākais no Latvijas junioriem bija Jēkabs Olivers Skrapcis, kuram ceturtā pozīcija. Olivers finišēja trešajā grupiņā kopā ar Kārli Klismetu un Gustu Lapiņu, absolūtajā vērtējumā sadalot vietas otrā desmita sākumā.

Amatieru grupās spēcīgākie izrādījās – Niklāvs Boļšis no “Dobeles dzirnavnieks FeelFree (CFA), Artis Roze (M1), Marius Zaleskis (M2), Audrius Skinkys (M3), Ģirts Vēvers (M4), Vilmantas Audzijonis (M5), Jānis Bruzinskis (M7).

Jauniešu U16 grupā 74 dalībnieku konkurencē jau pēc pirmā apļa uzbrukumu veica “MSĢ/ RRS” pārstāvji – Georgs Tjumins un Helvijs Kancers. Abi savu vadību distances laikā tikai palielināja, nedod konkurentiem cerības pietuvoties. Pie tam, turpinājumā no grupas pa vienam aizmuka vēl divi murjāņieši – Marks Jākobsons un Arvīds Logins. Finišā Kancers apliecināja savas sprintera dotības un pārspēja Tjuminu (abi 01:15:58). Trešajā vietā sekoja Jākobsons (+00:02:41), bet ceturtajā Logins (+00:03:25).

M14 zēnu grupā vēja ietekmē grupa sadalījās jau otrajā aplī. Kopā ar diviem Lietuvas sportistiem atrāvienā prata aizbraukt smiltenietis Roberts Judins. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis ļoti spraigā finiša spurtā izrādījās ātrākais (00:48:04) tuvāko sekotāju Jokūba Dabušinksas pārspējot par nepilnu sekundi. Ceturtā vieta Roberta  komandas biedram Mārtiņam Icem, bet TOP6 noslēdza Lūkass Sitņiks no Kuldīgas.

Sieviešu braucienā, kurā sacentās juniores, elites un amatieru pārstāves, dominēja kaimiņvalstu pārstāves ar lietuvieti Skaisti Mikašauskaiti priekšgalā. Visaugstāk no mūsu sportistēm ierindojās Anita Antone, kurai astotā vieta. Tikmēr U16 meiteņu grupā ātrākā no latvietēm bija “RRS” sportiste Laura Klismete, kurai trešā vieta, kamēr Ieva Jurēviča bija piektā.

Ātrākie sportisti tika sveikti ar Dobeles sporta skolas sarūpētajiem kausiem. Baltijas kauss pēc divām nedēļām turpināsies Otepē, bet LRF rīkoto Biķernieku sacensību sezona tiks atklāta 8. maijā ar Biķernieku trases lielo balvu.