Janvārī atkušņa un nokrišņu ietekmē daudzviet valsts teritorijā bija ievērojami pasliktināts grants autoceļu stāvoklis, tie bija pārmitrināti un grūti izbraucami. Tiklīdz ceļi apžuva, to stāvokli uzlaboja greiderējot, kopā janvārī valsts ceļu tīklā nogreiderēti 10 789,85 km grants seguma. Daļa ceļu posmu ar grants segumu greiderēta vairākkārt.
Uz grants ceļiem janvārī veikta greiderēšana šādā apjomā:
- Kurzemes reģionā – 1692,1 km:
- Talsu un Ventspils apkārtnē 531,7 km, Kuldīgas un Saldus apkārtnē 659,5 km, Liepājas apkārtnē 500,9 km.
- Rīgas reģionā – 1342,55 km:
- Pierīgā 181,05 km, Limbažu apkārtnē 743,3 km, Ogres apkārtnē 418,2 km.
- Zemgales reģionā – 2153,5 km:
- Dobeles un Tukuma apkārtnē 486,5 km, Jelgavas apkārtnē 381 km, Bauskas apkārtnē 840 km, Aizkraukles apkārtnē 446 km.
- Vidzemes reģionā – 2450,2 km:
- Valmieras apkārtnē 309,2 km, Smiltenes un Alūksnes apkārtnē 790,4 km, Cēsu apkārtnē 486,7 km, Madonas un Gulbenes apkārtnē 929,9 km.
- Latgales reģionā – 3151,5 km:
- Balvu un Ludzas apkārtnē 666 km, Preiļu un Dagdas apkārtnē 1056 km, Rēzeknes apkārtnē 326 km, Jēkabpils apkārtnē 649 km, Daugavpils apkārtnē 454,5 km.
Valsts ceļu tīkla uzturēšanas teritoriju karte pieejama ŠEIT.
Patlaban grants ceļi ir sniegoti, pazeminoties gaisa temperatūrai, vietām sasaluši, tāpēc greiderēšana nenotiek. LVC speciālisti seko laika meteoroloģiskajām prognozēm un ceļu stāvoklim un plāno ceļu greiderēšanu, tiklīdz ceļu stāvoklis būs optimāls.
Mainīgos laikapstākļos, kad ir nokrišņi, gaisa temperatūras maiņas un grants autoceļa segums pārmitrinās, vairākkārtīgi sasalst un atkūst, autotransporta satiksmes rezultātā pastiprināti uz grants autoceļa seguma veidojas iesēdumi vai bedres un ceļa seguma stāvoklis pasliktinās. Pārmitrinātu vai ar apledojuma kārtu klātu grants autoceļu segumu greiderēšana netiek veikta, jo nav iespējams nodrošināt kvalitatīvu darba izpildi.
Samazinājies šķīdoņa posmu skaits
Februārī samazinājies šķīdoņa skarto posmu skaits, janvāra beigās transporta masas ierobežojumi bija 242 posmos, savukārt 5. februārī tie noteikti 144 grants seguma ceļu posmos. Ierobežojumi Latgalē ir 12 posmos, Vidzemē – 32, Zemgalē – 86, Kurzemē – 5 un Rīgas reģionā – 9 posmos. Karte ar posmiem, kur ieviesti ierobežojumi, ir pieejama ŠEIT.
Kad pārmitrinātie grants ceļu posmi zaudē nestspēju, uz tiem iestājas šķīdonis. Lai ceļus neatgriezeniski nesabojātu, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Aicinām nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un ievērot uz grants ceļiem noteiktos ierobežojumus, lai nepasliktinātu to stāvokli!
Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Vairāk informācijas par šķīdoni uz grants ceļiem ŠEIT.
Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos X un Facebook.
Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs