„Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta pakalpojumu sniedzējiem, kuri laipni gaida pārgājienu ceļotājus un atbilst specializētiem kritērijiem. Zīme darbojas visā Baltijā, norādot nu jau 465 pārgājienu ceļotājiem draudzīgas vietas, tostarp Zemgales plānošanas reģionā - 18 vietās, kurās iespējams nakšņot, paēst, uzpildīt ūdeni, izžāvēt drēbes, uzlādēt viedierīces, un atpūsties ceļā. Zīmes saņemšanai var pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā. Arī Zemgales plānošanas reģiona pašvaldībās ir dažādas dabas takas un pārgājienu maršruti, aktīvie ceļotāji novērtēs gājējam draudzīgus pieturas punktus savā ceļā.
Kas ir zīme „Gājējam draudzīgs”
Ieraugot naktsmītnes, kafejnīcas, veikala, tūrisma informācijas centra vai cita uzņēmuma durvīs zīmi „Gājējam draudzīgs”, pārgājienu ceļotāji var būt droši, ka šeit tie ir gaidīti un viņu vajadzības tiks saprastas. Te piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram, informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.
Saņemtā “Gājējiem draudzīgs” zīme apliecina, ka uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus. Šādas zīmes ir atpazīstamas visā pasaulē, un, tās ieraugot, ceļotājam ir skaidrs, ka te tiks izprastas viņa vajadzības un būs kāds domubiedrs vērtīgai informācijas apmaiņai.
Jaunumi zīmes "Gājējam draudzīgs" darbībā
Naktsmītnes, ēdinātāji, veikali un citi pakalpojumu sniedzēji, kuru logā redzama zīme “Gājējam draudzīgs”, tagad var iegūt divas papildu specializācijas. Viena no tām norāda, ka ērti jutīsies arī pārgājienu ceļotāji ar kustību un redzes ierobežojumiem, un otra – ka pakalpojums ir draudzīgs bērniem. Ceļotāji tās atpazīs pēc īpaša papildu logo līdzās zīmei “Gājējam draudzīgs”.
Kā iegūt zīmi „Gājējam draudzīgs”
Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml. Arī tūrisma informācijas centri var pretendēt uz šīs zīmes saņemšanu, ja ir īpaši draudzīgi kājāmgājējiem un aicina uz pārgājieniem savos informācijas kanālos.
Uzņēmēji ar „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīmi un pieteikuma kritērijiem var iepazīties “Lauku ceļotājs” tīmekļa vietnē šeit: https://www.celotajs.lv/lv/c/prof/certificates/hiker_friendly.
Pieteikšanās zīmei:
Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2024. gada 21. novembrī. Interesenti no Zemgales zīmes saņemšanai var pieteikties līdz 16.novembrim, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu anna.builo@zpr.gov.lv.