Sporta ziņas
Dobele Allegro

Svētdien, 17. septembrī, FK Dobele Allegro aizvadīja savu pēdējo sezonas spēli, Dobeles pilsētas stadionā uzņemot Saldus NSS/Leevon-2. Spēli klātienē bija ieradušies vērot 30 skatītāji.

Spēlei sākoties, dobelnieki sev ierastā manierē centās pierādīt mājinieku statusu un laicīgi pārņēma iniciatīvu, taču Saldus komanda piekopa intensīvu presingu, kas dobelniekiem neļāva vilcināties. Pie šāda aktīva futbola nevajadzēja ilgi gaidīt līdz pirmajam vārtu guvumam, jo jau 10. minūtē pie lieliskas vārtu gūšanas momenta tika Niks Roziņš, veiksmīgi realizējot izgājienu pret vārtsargu un raidot bumbu vārtu tīklā. Viesi nenokāra galvas pēc agri ielaistajiem vārtiem un turpināja doties drošāk uz priekšu, kas 26. minūtē tika atalgots ar vārtu guvumu – 1:1. Pēc rezultāta izlīdzināšanas viesi nedomāja sēdēt aizsardzībā, turpināja izmantot aktīvu presingu un veidot ātrus uzbrukumus. Tuvojoties puslaika beigām, dobelnieki neveiksmīgi kļūdījās un dāvāja Saldus spēlētājiem lielisku pretuzbrukuma iespēju, ko tie arī izmantoja, 38. minūtē panākot 1:2. Turpinājumā Saldus komanda pietaupīja spēkus un centās saglabāt rezultātu līdz puslaika beigām, kas arī izdevās.

Sākoties otrajam puslaikam, dobelnieki veica trīs spēlētāju maiņas, atsvaidzinot viduslīniju un aizsardzību. Manāmi sasparojušies, dobelnieki devās uz priekšu un sāka veidot bīstamus momentus uz viesu vārtiem. Ilgi nebija jāgaida, jo jau 53. minūtē vienu no šiem momentiem izdevās realizēt komandas snaiperim Kristenam Knopem, Viņš, izvirzoties labā vārtu gūšanas situācijā, spēja to izmantot un izlīdzināja rezultātu – 2:2. Tomēr dobelnieku prieki nebija ilgi, jo jau minūti vēlāk pēc stūra sitiena pie mājinieku vārtiem bumba veiksmīgi atlēca uz kājas pretiniekiem, kas nekļūdīgi to raidīja zem vārtu pārliktņa, otro reizi mačā izvirzot viņus vadībā. Lai arī dobelnieki otro reizi atradās iedzinējos, tas nemazināja cīņassparu un vēlmi gūt panākumu pēdējā sezonas mačā. Saldus komanda vadībā atradās vien četras minūtes, jo jau atkal Kristens Knope lieliski pierādīja savas fiziskās īpašības, izrēķinoties ar vairākiem pretinieku komandas spēlētājiem, tostarp arī vārtsargu, bumbu raidot tukšos vārtos un panākot rezultāta izlīdzinājumu 3:3. Dobelniekiem šķietami esot uz viļņa, Saldus komanda spēja vien tikt līdz centra līnijai, kad nācās zaudēt bumbu un atgriezties aizsardzībā. Tomēr arī tas ilgi nepalīdzēja, jo vēl pēc četrām minūtēm dobelnieki kārtējā pretuzbrukumā spēja bumbu izspēlēt Nikam Roziņam uz tukšiem vārtiem, kurš bija nekļūdīgs un otro reizi mačā izvirzīja Dobeles komandu vadībā, gūstot savus otros vārtus spēlē – 4:3. Mācoties no iepriekš pieļautajām kļūdām un ātri ielaistajiem vārtiem šajā spēlē, dobelnieki, izvirzoties vadībā, sāka piekopt pozicionālu uzbrukumu, neraujoties pārgalvīgi uz priekšu. Šāda taktika izrādījās veiksmīga, jo Saldus komanda uz spēli bija ieradusies ar vienu spēlētāju maiņu un lielākajai daļai komandas spēki jau bija izsmelti, kas atbrīvoja daudz brīvas zonas un ļāva vieglāk kontrolēt bumbu. Dobelnieki, pacietīgi kustinot bumbu, spēja nonākt līdz kārtējai vārtu gūšanas iespējai, kad bumba tuvu pie vārtiem atrada komandas un visa čempionāta rezultatīvāko spēlētāju Kristenu Knopi. Viņš izmantoja sev doto iespēju un ar rezultatīvu sitienu panāca rezultātu 5:3, nokārtojot arī sev hattricku. Spēles turpinājumā tika veiktas vairākas spēlētāju maiņas, un viesi nespēja sagādāt dobelniekiem nekādas grūtības nosargāt rezultātu. Pašā spēles izskaņā uz maiņu iznākušais Aigars Fadejevs spēja lieliski izmantot sev doto iespēju un no vārtu priekšas bumbu raidīja vārtu labajā stūrī, panākot jau graujošu rezultātu 6:3, spēlei tā arī noslēdzoties.

Paldies visiem, kas šīs sezonas garumā bija kopā ar mums!