Sporta rezultāti
ESBA čempionātā Spānijā gūta starptautiska spēļu pieredze

No 8. - 15.jūnijam Altea un  Kalpē (Spānija) norisinājās ESBA (European Seniors Basketball Association) čempionāts basketbolā, kurā dalību ņēma arī Dobeles basketbolistes vecuma grupā 45+. Grupā startēja 5 komandas no Ukrainas, Lietuvas, Vācijas un Latvijas. Sakarā ar to, ka vairākās vecuma grupās bija pieteikušās mazs komandu skaits, vecuma grupas tika apvienotas. Līdz ar to mūsu apakšgrupā tika pievienota Nova Arena komanda no Krievijas, kas startēja vecuma grupā 40+. Turnīram bijām pieteikušas 10 spēlētājas, bet diemžēl veselības un traumu dēļ spēlēs piedalījās tikai 7 spēlētājas, kas arī ietekmēja sasniegtos rezultātus.

1.spēle notika 9. jūnijā ar Nova Arena no Krievijas, kura bija augstākas klases un gados jaunāka komanda. No pašā spēles sākuma jau pretinieces uzspieda ātru un precīzu spēli. Bija ļoti grūti turēties pretī tik meistarīgai komandai, bet meitenes atdeva visus spēkus, lai godam nospēlētu. Spēle beidzās ar rezultātu 72:17 Krievijas komandas labā. Rezultatīvākā spēlētāja mūsu komandā ar 6 punktiem bija Tatjana Terebilova.

2.spēle notika 10.jūnijā ar Augma komandu no Lietuvas. Spēles sākums tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un 1.ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 13:9 mūsu labā. 2.ceturtdaļa bija gana neveiksmīga metienu ziņā, jo lietuvietes mainīja spēles taktiku, spēlējot zonas aizsardzību, līdz ar to 2 ceturtdaļa noslēdzās ar 21 : 25 jau pretinieču labā. Turpinājumā spēle atkal ritēja punkts punktā, bet atgūt zaudēto neizdevās. Pēc 3.ceturtdaļas rezultāts bija  33 : 39 joprojām pretinieču labā. Noslēgumā rezultāts 40:50 un zaudējums. Rezultatīvākā spēlētāja šajā spēlē bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 14 punktiem.

3.spēle notika 11. jūnijā ar Basket Ladies Germany no Vācijas, kas bija diezgan nervoza ar ne visai lielu precizitāti. Beidzoties 1.puslaikam ar rezultātu 23 : 10 bijām zaudētāju lomā. Otrajā puslaikā meitenes uzsāka iedzinēju lomu un spēle vedās arvien labāk. Diemžēl pirmās spēles daļas rezultāta starpība bija par lielu, lai to visu atgūtu otrajā puslaikā. Spēle noslēdzās ar rezultātu 39 : 34 vāciešu labā. Rezultatīvākā spēlētāja bija Tatjana Terebilova ar gūtiem 19 punktiem.

Mūsu komandas vērtīgākā spēlētāja, pēc tehniskā protokola, bija Tatjana Terebilova, kas jau otro gadu startē kā leģionāre – centra spēlētāja no Sankt-Pēterburgas.

Turnīrā piedalījās Dace Ribiņa, Linda Rimgaile, Maija Čunda, Ērika Vēdzele-Liepa, Tatjana Terebilova, Ilze Lejniece un Judīte Šneidere.

Kopā turnīrā piedalījās 46 vīriešu un 17 sieviešu komandas no 12 valstīm – Ukrainas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Horvātijas, Slovēnijas, Spānijas, Polijas, Ungārijas, Vācijas un Austrijas.

Tuvākais starptautiskais basketbola turnīrs “Sunset basket cup”, kur komanda piedalīsies, notiks no 26.-28.jūlijam Liepājā.

Komandas pārstāve Ilze Abramoviča, foto no personīgā arhīva.