Auces pilsēta ar lauku teritoriju atrodas 40 kilometru attālumā no Dobeles, starp Zemgali un Kurzemi, pašos Latvijas dienvidos, tikai 7 km no Lietuvas robežas. No Rīgas Auce atrodas gandrīz 100 km attālumā, pie dzelzceļa līnijas Rīga – Mažeiķi, kas tika atklāta 1873.gadā. Auces pilsēta ar lauku teritoriju robežojas ar Vītiņu, Lielauces, Bēnes un Īles pagastiem.
Auces teritoriju šķērso autoceļi Rīga - Jelgava – Auce – Ezere (P-96), Tukums – Auce – Lietuvas robeža (P-104) un dzelzceļa līnija Rīga - Jelgava– Auce – Reņģe.
Cauri Aucei tek Līgotnes upīte. Tā ir viena no mazākajām upēm Latvijā. Auces apkārtnē vislielākie krājumi ir kaļķakmenim, iegūst arī smilti un granti.
Auces apkārtne ir bagāta ar mežiem. Izplatītākie koki ir bērzs un egle. Auces pusē ir manāmi staltbrieži, otrs populārākais dzīvnieks ir stirna. Mežos var salasīt avenes un zemenes – maz ir melleņu un brūkleņu. Lielauces purvā ir daudz dzērveņu.
Šobrīd Aucē veiksmīgi darbojas vairāki ražošanas uzņēmumi – SIA "Spectre Latvia", kas nodarbojas ar tekstilrūpniecību, SIA “Tehnika Auce” - nodarbojas ar metālapstrādi, LLU mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”.
Katru gadu jūlija pēdējā nedēļā notiek Auces pilsētas svētki un pūtēju orķestru festivāls. 2008. gadā tie bija jau trīspadsmitie.
Ar Auci saistās rakstnieces I.Grebzdes, literatūrzinātnieces, rakstnieces I.Sokolovas, dzejnieces V. Strēlertes, aktieru V.Gribačas, U.Norenberga, Z.Jančevskas, dramaturģes L.Stumbres, mūziķu Raimonda un Oskara Petrausku, dziedātājas Z. Dombrovskas, kā arī slavenu sportistu, piem., soļotāja V. Tauvēna, basketbolista O. Hehta, vieglatlēta un futbolista A. Sarcevica un citu pazīstamu cilvēku vārdi.
Publicēts: 11.09.2022.