?!XВопросы и обратная связь
Image CAPTCHA
Введите строку символов, показанную на картинке.
X
Вопросы и обратная связь
Image CAPTCHA
Введите строку символов, показанную на картинке.

Izstāde “Rūpniecība Dobelē” Dobeles novada muzejā

14 Май - 29 Октябрь
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Izstāde “Rūpniecība Dobelē” Dobeles novada muzejā

14.05 – 29.10 Dobeles novada muzejā

 

No 14.maija līdz 29.oktobrim Dobeles novada muzejā aplūkojama muzeja krājuma izstāde “Rūpniecība Dobelē”, kur vienviet var izzināt Dobeles rūpniecības vēsturi un tās neparastos līkločus. Izstādes atklāšana 14.05 plkst. 18:00 Muzeju nakts ietvaros.

Dobele ir viena no industriāli attīstītākajām Latvijas mazpilsētām, kuras vārdu nereti asociē ar konkrētām šeit ražotajām precēm – gumijas rotaļlietām, plastilīnu, svecēm, sadzīves ķīmiju, makaroniem un miltiem, putuplasta izstrādājumiem utt.

Par Dobeles rūpniecības pirmsākumiem nosacīti var runāt jau no mirkļa, kad hercoga Jēkaba laikā Dobeles muižas teritorijā tika ierīkotas dzirnavas. Taču īstais rūpniecības uzplaukums, protams, ir 20. gs. otrā puse, kad Dobelē dažādu apstākļu dēļ tiek izvietotas vairākas ražotnes, kas ražo preces ne tikai vietējam, bet arī visam Padomju Savienības tirgum.

Atgūstot valsts neatkarību, 90. gados uzņēmumi cenšas  pielāgoties jaunajai ekonomiskajai situācijai un saskaras ar nopietnām krīzēm – ierasto izejmateriālu piegādes ķēžu sairšanu, līdzīgu, bet lētāku preču ienākšanu no Ķīnas, iepriekšējo tirgu zaudēšanu.

Taču tas ir arī jaunu iespēju laiks, kad rodas jauni uzņēmumi, kas šobrīd veiksmīgi turpina nest Dobeles vārdu pasaulē. Gluži tā pat kā neapturams laika rats, Dobelē vienmēr ir griezušies dzirnakmeņi, rati, valči un zobrati.

Izstādē būs iespēja apskatīt fotogrāfijas no ražošanas procesiem un darba kolektīvu ikdienas, vēsturiskus, dažādās Dobeles ražotnēs uzņemtus videomateriālus, kā arī senāk un ne tik sen Dobelē ražotās rūpniecības preces.

Izstādes pamatu veido krājuma priekšmeti un fotogrāfijas, taču lielu ieguldījumu devuši arī pilsētas uzņēmumi, kas laipni dalījušies ar saviem arhīviem, fotoalbumiem, videomateriāliem un stāstiem.

Informāciju sagatavoja:
Anete Muceniece
Projektu vadītāja
Dobeles novada muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
www.dobelesmuzejs.lv
t.28389028