?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Dārzkopības institūts

Adrese: 
Graudu iela 1, Dobele
Tālrunis: 
26408655, 28377770
Darba laiks: 
Sakarā ar Covid - 19 ekskursijas institūta telpās apmeklētājiem netiek organizētas!

Selekcionārs Pēteris Upītis, 1957. gadā sākdams ierīkot dārzu saulainās Dobeles pievārtē, sapņoja visu Latviju pārvērst ziedošā dārzā. Viņa darbu tagad sekmīgi turpina Dārzkopības institūta zinātnieki.

45 ha plašajā dārzā aug vairāk nekā 5000 augļaugu kultūru šķirņu un hibrīdu. Institūts ir vadoša zinātniskā iestāde, kas pēta ar augļkopību saistītus jautājumus. Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība tika izveidota 1945.gadā uz bijušo "Lauciņu" māju īpašnieku, brāļu Vārnu kokaudzētavas bāzes. Nedaudz vēlāk šeit, vienā no Latvijas vissaulainākajām un siltākajām vietām, ieradās selekcionārs - dārzkopis Pēteris Upītis (1896 - 1976). 1957. gadā viņš sāka veidot selekcijas dārzu, kas vēl šodien tautā tiek dēvēts par Upīša dārzu. P.Upītis bija pirmais Dobeles augļkopības laboratorijas vadītājs. Ievērojamais selekcionārs strādāja ar 24 kultūru selekciju un introdukciju.

Piedāvā ekskursiju ceriņu un augļu dārzos, kur uzzināsiet par augļaugu selekciju. Iespējama eksursija arī zinātnieku laboratorijās un stāstījums par audzēšanas tehnoloģiju un augļu pārstrādes iespēju izpēti. Pētera Upīša Dārzkopības muzeja apskate.