?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs un dārzs

Adrese: 
Graudu iela 1, Dobele
Tālrunis: 
Dārza apskate - 26408655, stādu tirdzniecība - 29126471, augļu un gardumu veikaliņš - 29196201
Darba laiks: 
Ceriņu ziedēšanas laikā P. - Svētd. 9.00 - 21.00, pārējā laikā P. - Piektd. 9.00 - 18.00, Sestd. 10.00 - 16.00, Svētd. Slēgts

Vai zinājāt, ka Dobeli dēvē arī par ceriņu lielpilsētu? Vairāk nekā 4 hektāru plašajā ceriņu dārzā maija beigās zied un smaržo vairāk nekā 200 dažādu šķirņu un hibrīdu ceriņi. Dobeles ceriņu dārzs ir viens no lielākajiem pasaulē.

Selekcionārs Pēteris Upītis, 1957. gadā sākdams ierīkot dārzu saulainās Dobeles pievārtē, sapņoja visu Latviju pārvērst ziedošā dārzā. Viņa darbu tagad veiksmīgi turpina Dārzkopības institūta zinātnieki. 45 ha plašajā dārzā aug vairāk nekā 5000 augļaugu kultūru šķirņu un hibrīdu. Institūts ir vadoša zinātniskā iestāde, kas pēta ar augļkopību saistītus jautājumus. Pirmā dārzkopības izmēģinājumu saimniecība tika izveidota 1945.gadā uz bijušo "Lauciņu" māju īpašnieku, brāļu Vārnu kokaudzētavas bāzes. Nedaudz vēlāk šeit, vienā no Latvijas vissaulainākajām un siltākajām vietām, ieradās selekcionārs - dārzkopis Pēteris Upītis (1896 - 1976). 1957.viņš sāka veidot selekcijas dārzu, kas vēl šodien tautā tiek dēvēts par Upīša dārzu. P.Upītis bija pirmais Dobeles augļkopības laboratorijas vadītājs. Ievērojamais selekcionārs strādāja ar 24 kultūru selekciju un introdukciju.

Ievērojamais dārznieks savā sirdī bija mākslinieks, kas aizrāvās ar fotogrāfēšanu, dzeju un mūziku. Atmiņas par P.Upīša personību un profesionālo veikumu glabā muzejs. Ekspozīcija veltīta dārzkopja ieguldījumam lauksaimniecības zinātnē, kā arī atklāj viņa aizraušanos ar mākslu.

Par tradīciju ir kļuvuši klasiskās mūzikas koncerti ziedošo ceriņu vidū. Garšīgs pasākums ir saldo ķiršu degustācija un novākšana jūlija sākumā, Ābolu festivāls oktobra sākumā. Ekskursanti dārzā tiek gaidīti arī pārējā laikā.

Biļešu cenas:

Pieaug.                                    5 EUR 

Senioriem, skolēniem,
3. grupas invalīdiem                   3 EUR     

Ģimenēm (1-2 pieaugušajiem ar
bērniem no 7 – 18 gadiem)            15 EUR  

Skolēniem klases ekskursijā          2 EUR         

Gida pakalpojumi                                          Bezmaksas

Citi pakalpojumi P. Upīša Dārzkopības muzejā un Dārzkopības institūta dārzā

Kāzu ceremonija Ceriņu dārzā                      100 EUR
Ceriņa iestādīšana Ceriņu dārzā                    50 EUR
Lielās lapenes noma pasākumiem                 50 EUR
Mazās lapenes noma pasākumiem*               25 EUR
Piknika vietas                                                Bezmaksas
Augļu un ogu gardumu degustācija                   2 ­ - 5 EUR
Ķiršu dārza apmeklējums un degustācija         4 EUR           

Bezmaksas ieeja: pirmskolas vecuma bērniem, bērnu namu, internātskolu, dārzkopības skolu audzēkņiem, personām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti un to pavadošajai personai, skolotājiem, kas pavada skolēnu grupas, tūristu grupu vadītājiem, Latvijas muzeju darbiniekiem, ICOM (Starptautiskā muzeju padome) biedriem.

*Tūristu grupām un klašu ekskursiju grupām, iepriekš rezervējot – bezmaksas
**Cenā ietilpst ieejas biļetes jaunajam pārim, vedējiem un kāzu vadītājam. Pārējiem visiem biļetes jāiegādājas atsevišķi.
***Cenā ietilpst ceriņu stāds, ieejas biļete jaunajam pārim, vedējiem un kāzu vadītājam. Pārējiem visiem biļetes jāiegādājas atsevišķi.

https://www.darzkopibasinstituts.lv/lv

https://www.dobelescerini.lv/lv