?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Māju kafejnīcu dienas Dobeles novadā 25. un 26. septembrī

14.09.2021

"Mājas kafejnīcu dienās" novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi – kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas –, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kuri ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcu saimniekiem – atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. 

Arī Dobeles novads iesaistījies šogad visā Latvijā notiekošajā akcijā “Mājas kafejnīcu dienas”, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar asociāciju “Lauku ceļotājs” un vietējiem koordinatoriem.

Dobeles novadā viesus pie sevis aicinās sešas dažādas mājas kafejnīcas, piedāvājot gardus ēdienus un svētku sajūtas, ļaujot iepazīt lauku sētas, satikt uzņēmīgus un radošus cilvēkus. Mājas kafejnīcu dienā varēs paviesoties arī pie ļaudīm, kas ikdienā neuzņem tūristus un nav profesionāli pavāri, bet šoreiz gatavi priecēt viesus ar pašu gatavotiem ēdieniem un viesmīlību, radīt svētku atmosfēru un unikālu garšas sajūtu piedzīvojumu!

25. un 26. septembrī ciemiņus gaidīs sekojošas mājas kafejnīcas un to viesmīlīgie saimnieki:

  • Dobeles novada Vecauces pagasta “Bergos” sestdien, 25. un 26. septembrī, darbosies “Bergi fusion”, saimnieks Mārcis Klatenbergs.
  • Dobeles novada Vītiņu pagasta “Skrastiņos” 25. un 26. septembrī Inga Eglīte cienās ar konditorejas gardumiem. Sadarbībā ar Mairu Ķikuri pasākums būs izbaudāms POP-Up garšas restorānā vigvamos, kurus uzslies un aprīkos “Nomadic Homes”. Pasākuma ietvaros Dobeskalnu vīna darītava piedāvās Auces pusē darinātus vīnus.
  • Dobeles novada Auru pagasta lauku sētā "Cīruļi" 25. septembrī namamāte Ilze Riteniece  ar ģimeni aicinās uz mājas vīna degustāciju un pusdienām. 
  • Dobeles novada Zebrenes pagastā 25. septembrī biedrības “Dīva” uzņēmīgās un atraktīvās dalībnieces aicinās viesus Zebrenes parka Sajūtu takā  baudīt viņu sarūpētos gardumus.
  • Dobeles novada Tērvetes apriņķa “Krācēs” 25. septembrī viesus gaidīs Tērvetes vīnu saimnieki kopā ar “Katrīnas garša” saldēdieniem un konditorejas izstrādājumiem. 
  • Dobeles novada Tērvetes apriņķa "Liepdaros" 25. septembrī savas virtuves burvestības atklās Ilze Vilciņa.

Sīkāk ar katru dalībnieku var iepazīties https://www.dobeledara.lv/musu-stasti/

ATCERIETIES, ka mājas kafejnīcas apmeklējums ir OBLIGĀTI JĀPIESAKA IEPRIEKŠ un apmeklējuma laikā ir JĀIEVĒRO visi epidemioloģiskās drošības pasākumi!

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Štosa,
Dobeles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja
E-pasts: kristine.stosa@dobele.lv