?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Noskaidroti Latvijas absolūtā čempionāta PreO uzvarētāji – tērvetnieki Kristaps Mierlauks un Normunds Narvaišs

06.08.2021

Laika posmā no 2021. gada 30. jūlija līdz 1. augustam Ludzā notika Latvijas absolūtais čempionāts orientēšanās sporta disciplīnās PreO un TempO, kur 27 dalībnieku konkurencē 1. vieta tērvetniekam Kristapam Mierlaukam PreO disciplīnā, vien ar 55 sekunžu pārsvaru atstājot aiz sevis 2. vietā savu tēti Normundu Narvaišu.

Jau vairākus gadus  Latvijā notiek daudz dažāda līmeņa orientēšanās sacensības. Vienas no populārākajām ir Orientēšanās kluba "Kāpa" organizētās trīs dienu sacensības, kurās bez klasiskās orientēšanās ir arī Taku-O veids ar PreO un TempO disciplīnām.

Taku Orientēšanās jeb saīsināti Taku-O ir īpaša ar to, ka orientēšanās sacensības ir pieejamas arī cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām. Vismazkustīgākajam invalīdam ir iespējas kopā ar visveselāko sportistu ne tikai līdzvērtīgi sacensties, bet arī viņu uzvarēt, jo šeit spēks un ātrums nav izšķirošais rādītājs. Augstu rezultātu sasniegšanai noteicošais ir prasme lasīt karti, uzmanība un attapība. Taku-O sacensībās dalībnieki neklasificējās arī pēc dzimuma. Līdz ar to vienā distancē var sacensties tēvs ar dēlu, vai mazmeita ar opapu.

Katram dalībniekam tiek izsniegta karte, kurā ir atzīmēti punkti, kuros atrodoties, jāizdomā pareizā atbilde organizatoru sagatavotajam uzdevumam - jāatzīmē īpašā kartiņā, kurš no tobrīd saredzamajiem 1-6 karodziņiem atrodas precīzi kartes leģendā noteiktajā vietā. Organizatori speciāli piedomā pie atbilžu sarežģīšanas -  izmanto blakus esošus līdzīgus objektus vai reljefa formas, jauc debespuses utt. Dažos (pirmajā vai pēdējā) uzdevumos tiesneši fiksē atbildes pieņemšanas laiku. Pārvietošanās no viena punkta uz otru notiek tikai pa maršrutu, kas izejams un izbraucams arī dalībniekiem ar kustību traucējumiem.

Divu dienu dalībnieka kopējo rezultātu noteica, summējot abās distancēs iegūtos punktus par pareizajām atbildēm. Ja diviem vai vairākiem dalībniekiem bija vienāds izcīnīto punktu skaits, tad augstāku vietu ieņēma dalībnieks, kuram bija mazāka atbilžu sekunžu summa.

Informāciju sagatavoja:
Inita Roze,
Dobeles novada Tērvetes administrācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste