?!XJautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.
X
Jautājumi un ierosinājumi
Image CAPTCHA
Ierakstiet simbolu virkni, kas redzama attēlā.

Elvija Vītiņa fotokameru un Artas Jomas dabas fotogrāfiju izstāde „FotoKAMERA”

08. jūlijs - 03. septembris
Dobeles Amatu mājā

No 2022. gada 8. jūlija līdz 3.septembrim Dobeles Amatu mājā būs apskatāma Elvija Vītiņa fotokameru un Artas Jomas dabas fotogrāfiju izstāde „FotoKAMERA”.

 

"Viss aizsākās, kad jaunībā interesējos par fotogrāfiju. Ar draugu gājām kadru "sirojumos" pa naksnīgo Jelgavu, izmantojām mūsdienu digitālo tehnoloģiju apvienojot ar vecās tehnikas objektīviem, iegūstot diezgan interesantus rezultātus. Līdz ar to, radās interese par veclaicīgās foto tehnikas kolekcionēšanu, kas sākās ar Zenit TTL kameru un šobrīd jau sastāda ap 150 dažādām tehnikas vienībām gan padomju ražojuma, gan Japānas, Anglijas, Vācijas un Amerikas ražojuma. Protams, daļu vecos objektīvus joprojām izmantoju dažādām interesantām foto sesijām, tiesa, tas ir laikietilpīgāks process un rezultāts ne vienmēr ir tas asākais, bet tomēr, tam ir savs šarms un raksturs. Ikdienas darbs ir saistīts ar meža atjaunošanas darbiem, bet brīvajā laikā esmu kāzu fotogrāfs un nereti, nesteidzīgās kāzās izvelku kādu veco objektīvu, lai jaunajam pārim radītu īpašas noskaņas bildes!" – tā Elvijs par savu aizraušanos.

Savukārt Arta par savu vaļasprieku stāsta:

"Fotografēt man paticis jau izsenis, taču neuzskatu, ka tas bija prasmīgi. Tā drīzāk bija tāda kā taustīšanās nezināmajā. Taču tad, kad izlēmu par labu privātam fotokursam pie fotomākslinieka Jura Zēberga, viss strauji mainījas. Sāku jau apgūt pareizas fotogrāfijas pamatus, konceptu, tehniskos paņēmienus un citas nianses. Mākslinieks dalījās savā pieredzē, revidēju viņa fotosalona grāmatu plauktus (par fotogrāfiju, protams), viņa drukāto darbu arhīvu. Mācīties personīgi pie meistara – tā ir nenovērtējama iespēja. Tas ir savādāk nekā skolās. Tas viss tik ļoti aizrāva, iedvesmoja, ka  sākās tāda izteikta slīkšana fotogrāfijā. Ņēmu dalību dažādos fotokonkursos, kuros ļoti labi veicās, realizēju dažas fotoizstādes, iesaistījos vietējā fotokluba darbībā. Visur, kur vien dodos, man līdzi ir fotokamera, kā daļiņa no manis. Viennozīmīgi esmu dabas cilvēks, esmu dabas mirkļtvērējs. Visas fotogrāfijas, ar retiem izņēmumiem, ir manas apkārtnes ainavas, kā aicinājums novērtēt pašiem savu, tuvumā esošo, dabu, lai kur mēs atrastos. Daba ir fantastiska, tā ir prātam neaptverami sarežģīti veidota, tajā ir iespaidīga precizitāte lielos lielumos un sīkos sīkumos, tāpēc es vienmēr būšu un palikušu dabas mirkļtvērējs."

  

Izstāde apskatāma Amatu mājas darba laikā

Ieeja bez maksas