?!XKlausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.
X
Klausimai ir atsiliepimai
Image CAPTCHA
Įveskite paveikslėlyje rodomą simbolių eilutę.

Aucē skanēs Gunāram Ordelovskim veltīts pūtēju orķestru koncerts

22 may 2022
Su 17:00
Auces estrādē

2022. gada 22. maijā plkst.17.00 Auces brīvdabas estrādē skanēs Gunāra Ordelovska 95. dzimšanas dienai veltīts pūtēju orķestru koncerts.

Izcili talantīgais un vispusīgais latviešu mūziķis, pedagogs, diriģents, komponists Gunārs Ordelovskis (28.03.1927.–27.10.1990.) ir viens no latviešu pūtēju orķestru mūsdienu skolas pamatlicējiem. Latvijas pūtēju orķestru muzicēšanas tradīcijas attīstībā, kā arī jauno speciālistu un entuziastu audzināšanā viņa devums ir nozīmīgs un neatsverams. Mākslinieks radījis virkni aranžējumu un daudzas oriģinālkompozīcijas pūtēju orķestriem, lauku kapelām, dažāda sastāva ansambļiem.

22. maija vakarā Zemgales novada, Rīgas un Pierīgas pūtēju orķestru sniegumā skanēs Gunāra Ordelovska radīti skaņdarbi, kā arī skaņdarbi no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncertu repertuāra. Koncerta režisore – Elīna Apsīte, mākslinieciskais vadītājs – Jānis Retenais. Diriģenti - Raitis Ašmanis, Andris Egils Āboliņš, Agris Celms, Bruno Jurgenbergs, Māris Martinsons, Jānis Retenais un Ervīns Zandersons.

Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperts Dainis Vuškāns uzsver, ka “pūtēju orķestri nopietni gatavojas 2023. gada Svētkiem un ir liels prieks redzēt, ka pēc pandēmijas izaicinājumiem pūtēju orķestru dalībnieki atkal dodas uz mēģinājumiem, lai kopā spēlētu un priecētu klausītājus koncertos.

Ieeja 22. maija koncertā Auces brīvdabas estrādē bez maksas. Koncertu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību.

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 29181396
linda.ertmane@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv