?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Zaigas Sīmanes un Dinas Lūses gleznu izstāde “Lidojums”

20 august - 22 october
Dobeles pilsētas kultūras namā, Baznīcas ielā 6

  No 2022. gada 20. augusta līdz 2022. gada 22. oktobrim Dobeles pilsētas kultūras namā būs apskatāma Zaigas Sīmanes un Dinas Lūses zīda un akrila gleznu izstāde “Lidojums”. Izstādes apskate bez maksas Dobeles pilsētas kultūras nama darba laikā.

 

Zaiga Sīmane ir dzimusi Dobelē un absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, tagadējo Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, tālāk ceļš turpinājās Latvijas Mākslas akadēmijas Pedagoģijas fakultātē. Ieguvusi maģistra grādu mākslā. Gandrīz 30 gadus Zaiga savas zināšanas nodevusi jaunajiem māksliniekiem Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā kā gleznošanas pasniedzēja, bet šobrīd, kā pati teic, ir veiksmīgi iestūrējusi pensijā. Lai nezaudētu pedagoģiskās iemaņas, viņa turpina pasniegt gleznošanas stundas Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā.

 

“Visa mana dzīve ir māksla. Iesākumā man nebija tik daudz laika gleznot, to atļāvos darīt retajos brīvajos brīžos. Kad mani skolēni gleznoja, man bija sajūta, ka arī es to daru līdz ar viņiem”, norāda māksliniece.

Zaigas darbos ir vērojami ziedi un dabas skati, jo tos māksliniece uzskata par sev ļoti tuviem un tajos slēpjas neaprakstāms skaistums. Kā pati atzīst, darbi sākotnēji top viņas galvā kā mozaīka.

Izstādē būs apskatāmas gleznas, kuras tapušas pēdējo piecu gadu laikā un kurās attēloti iemīļotākie dabas skati.

“Varu gleznot tikai, kad esmu pati ar sevi. Tā ir mana meditācija,” atzīst Zaiga.

 

Dina Lūse ir Latvijas lielākās mākslas skolas – Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas – direktore jau 21 gadu. Karjeras laikā bijusi arī Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociācijas vadītāja, kā arī darbojusies Kultūras ministrijas darba grupās.

Viņa pati norāda, ka darbs aizņem lielāko daļu laika, domu, spēka un fantāzijas, tāpēc gleznošana ir veids, kā no tā visa atslēgties. Māksla un gleznošana Dinas dzīvē bijusi jau no bērnības, un šajā ceļā viņu tolaik ievirzījuši vecāki. Autore arī teic, ka mākslas lauciņš ir pamatīgi izpētīts un zināms.

 

Izstādē būs redzami Dinas Lūses mākslas darbi uz zīda. Dinas dzīvē zīds ienācis nejauši pirms vairāk nekā 20 gadiem. Tas ir materiāls, uz kura izpaust prieku. “Zīda apgleznošana, kā es to daru, notiek pa etapiem. Tas dod iespēju to savienot ar aizņemto ikdienas ritējumu,” saka māksliniece.

 

Zaiga Sīmane un Dina Lūse ir kursabiedrenes un kolēģes, viņu dzīves gaitas visu laiku ir gājušas paralēli. Abas nospriedušas: “Jāparāda tautai, ko tad mēs darām.”  Izstādes nosaukums “Lidojums” atspoguļo autoru sajūtas darbu tapšanas laikā – brīvību, lēcienu nezināmajā ar aizturētu elpu. Tas ir kā lidojums fantāzijas pasaulē.

Šī būs pirmā abu mākslinieču kopējā darbu izstāde.