?!XFragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.
X
Fragen und Feedback
Image CAPTCHA
Geben Sie die im Bild gezeigte Zeichenfolge ein.

Muzeju nakts Dobeles novada muzejā

14 may 2022
Sa 18:00
Dobeles Novadpētniecības muzejā, Brīvības ielā 7

Muzeju nakts Dobeles novada muzejā

14.05.2022, Dobeles novada muzejs, plkst.18:00 – 24:00

Sestdien, 14.maijā, pēc 2 gadu pārtraukuma šogad savas durvīs klātienē atkal vērs muzeji. Muzeju nakts Dobeles novada muzejam šogad ir īpaša, jo plkst. 18:00 durvis apmeklētājiem vērs muzeja krājuma izstāde “Rūpniecība Dobelē”, kur vienviet varēs izzināt Dobeles rūpniecības vēsturi un tās neparastos līkločus. Izstādē būs iespēja apskatīt fotogrāfijas no ražošanas procesiem un darba kolektīvu ikdienas, vēsturiskus, dažādās Dobeles ražotnēs uzņemtus videomateriālus, kā arī senāk un ne tik sen Dobelē ražotās rūpniecības preces.

  • Plkst. 19.00 un 22.00 tiks demonstrēti unikāli video materiāli, kas uzņemti pagājušā gadsimta 90. gadu vidū prezidenta Gunta Ulmaņa vizīšu laikā. Materiālos redzami dažādi vēsturiski kadri: Atbrīvošanas pieminekļa atklāšana,  prezidenta iepirkšanās Krasta ielas (Čerjomušku) tirdziņā un degošās ģimnāzijas evakuācija. Katram dobelniekam būs interesanti atpazīt savus draugus, radus vai sevi pašu un atcerēties kāda izskatījās Dobele pirms teju 30 gadiem.
  • No plkst. 20.00 līdz plkst. 21:30 muzeja mazajā zālē būs iespēja apmeklēt vēsturisko tērpu rekonstruktores Zandas Zariņas (Biedrība Liel.Barons ) lekciju “19.gs. vidus - sieviete, kas seko modei.” Lekcijā varēs dzirdēt daudz interesantu faktu un stāstu par modes vēsturi 19.gs., būs pieejama dažādu tērpu un aksesuāru apskate.
  • No plkst. 19.00 līdz 22.00 Dobeles muzeja telpās ikviens varēs radoši izpausties darbnīcā “Papīra lelles” un piedalīties sojas sveču gatavošanas meistarklasē, kurā dalībnieki varēs izgatavot paši savu unikālu sojas vaska sveci burciņā, pievienojot gan aromātu, gan dekorācijas pēc savas gaumes. Sveču darbnīcā darbosies Linda Bēvalde no “October Candles”
  • Vakaru tradicionāli noslēgs nakts ekskursija ar gidu pa naksnīgo pilsētu, kurā visiem kopā būs iespēja izzināt Dobeles galvenos rūpniecības pieturpunktus.
  • Visas dienas garumā bez maksas apskatāma muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Riez Dobelē…”, Laumas Liepas gleznu un zīda darbu izstāde “Gaidot mieru un pavasari”, kā arī jau pieminētā izstāde “Rūpniecība Dobelē”

 

Informāciju sagatavoja:
Anete Muceniece
Projektu vadītāja
Dobeles novada muzejs
Brīvības iela 7, Dobele, LV-3701
www.dobelesmuzejs.lv
t.28389028

 

IEEJA BEZ MAKSAS

Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts.
Fotogrāfijas/video tiks izmantoti publicitātei un pilsētas vēstures saglabāšanai.